Organizacja wesele zaczyna się przeważnie co najmniej kilka miesięcy przed datą ślubu. Jedną z pierwszych czynności jaką należy wykonać jest zaproszenie gości na ślub i wesele. Jak powinno się to zrobić?

Liczba gości

Przede wszystkim, oczywiście konieczne jest jak najdokładniejsze określenie liczby gości, jaka może się zjawić na weselu. Dlatego też, nim rozpocznie się wędrówkę po gościach należy zarezerwować salę weselną i sprawdzić, jak bardzo jest ona pojemna. Wtedy można stworzyć dopiero dokładną liczbę gości. Warto jednak pamiętać, że zawsze można zaprosić nieco więcej osób, niż pomieści dana sala, gdyż zapewne część zaproszonych gości nie zjawi się na weselu pomimo zaproszenia.

Jak powinno wyglądać zaproszenie na ślub?

Oprócz tego, że zaproszenie ślubne powinno być eleganckie nie istnieją w zasadzie inne wytyczne. Wydaje się, że najczęściej wszystko zależy od panującego aktualnie trendu. Ostatnimi czasy nie sposób nie zauważyć mody na ślubne zaproszenia w stylu rustykalnym. Jest to sprawą oczywistą, że z zaproszeń ślubnych rustykalnych najchętniej korzystają mieszkańcy wsi, którzy właśnie tam organizują wesela. Nie mniej jednak, nie tylko oni ulegają modzie i wybierają właśnie takie zaproszenia.