Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej osoby, jednak aby wszystko odbyło się zgodnie z planem, przygotowania należy rozpocząć na co najmniej rok przed planowaną uroczystością. Wiele par decyduje się na zatrudnienie specjalisty w tej dziedzinie, jednak dużo lepiej jest zająć się wszystkim osobiście. O czym jednak nie należy zapomnieć?

Sala, kościół, zespół muzyczny, fotograf

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby znaleźć dogodny termin, tak aby dopasować zarówno tę część, która odbywa się w kościele, jak i wesele. Obecnie znalezienie wolnej sali weselnej jest dosyć trudne, dlatego też tym należy zająć się w pierwszej kolejności. Jeśli zarówno sala, jak i termin w kościele zostaną ustalone, należy następnie zadbać o zespół muzyczny oraz o fotografa.

Zaproszenia ślubne

Kolejnym bardzo ważnym elementem, którym należy się zająć, są zaproszenia, które należy wysłać gościom na co najmniej kilka miesięcy przed uroczystością, jednak na jaki motyw najlepiej się zdecydować? Obecnie bardzo popularne są kwieciste ślubne zaproszenia, które są niezwykle stylowe i eleganckie. Decydując się na zakup zaproszeń ślubnych z kwiatami, warto postawić np. na takie same kwiaty, z których będzie się składał bukiet ślubny, z czego obecnie korzysta wiele młodych par.