Ślub to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w życiu. To dlatego przygotowania do niego trwają wiele miesięcy – młodej parze zależy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jednym z najistotniejszych elementów przygotowań jest wybór zaproszeń dla gości. Czym się kierować, żeby decyzja była jak najlepsza?

Kiedy wybrać zaproszenia?

Za przygotowanie zaproszeń należy zabrać się na kilka miesięcy przed datą ślubu. Żeby wysłać je gościom, młoda para musi znać szczegóły, takie jak miejsce i dokładny termin ślubu oraz sala, w której odbędzie się wesele. Inną ważną kwestią, nad którą warto się zastanowić, zanim wybierze się zaproszenia, jest charakter imprezy – rodzaj oprawy i stylu dekoracji powinien współgrać z estetyką zaproszeń i tworzyć z nimi spójną całość.

Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Czym się kierować, wybierając zaproszenia? Przede wszystkim swoim gustem oraz charakterem uroczystości. Jeśli oprawa ma być romantyczna, zaproszenia mogą posiadać elementy koronkowe czy przyczepiane kwiatuszki. Jeśli młodej parze marzą się mocne akcenty, idealne będą zaproszenia ślubne fuksja – zwłaszcza, jeśli w takim kolorze mają być dekoracje.

Gdzie kupować zaproszenia ślubne?

Zaproszenia na ślub oferują nie tylko sklepy z papeterią, ale przede wszystkim hurtownie. Te proponują największy wybór – od minimalistycznych kartek, przez bogato zdobione, po kolorowe fuksjowe zaproszenia ślubne.