Jesień z całą swoją mocą opanowała polską krainę. Walające się tu i ówdzie szyszki, żołędzie i grona jarzębiny to idealny pomysł na stworzenie projektu z gatunku popularnych eco ślubnych zaproszeń.

Na jakie projekty warto zwrócić swe oczy?

Pojedyncza szyszka zawierająca winietkę to rodzaj zaproszenia święcący triumfy w północnych rejonach Stanów Zjednoczonych i Kanady. Stylistyczne nawiązanie do ekologii oraz kontaktu z naturą powinno przekonać do siebie każdego.

Niemniej dobrym pomysłem jest umieszczenie na plastrze drewna żołędziowej przypinki zawierającej arkusik papieru z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ceremonii zaślubin. Efekt wow gwarantowany.

Dla osób skłaniających się ku bardziej tradycyjnym sposobom zapraszania gości polecane jest skorzystanie papieru recyclingowego, który ozdobić można na wiele różnych sposobów (zarówno z jak i bez wykorzystania darów lasu). Tym sposobem zostaną zaspokojone zarówno nasze pragnienia, jak i potrzeba ochrony otaczającego nas środowiska.

klasyczne eco zaproszenie

Zaproszenia ślubne eko to moda, która powoli wkrada się na ślubne salony. Tak ważny dzień jak zawarcie związku małżeńskiego nie powinien stać się czasem niszczenia przyrody, dlatego warto skorzystać z kilku sposobów na zmniejszenie ilości niepotrzebnych odpadów nawet podczas weselnej uczty.