Goście to niezbędny element każdej zabawy weselnej. Wielokrotnie wręcz mówi się, że udana impreza nie wynika nawet tak bardzo z przygotowania czy wyboru odpowiedniego starosty, ale jest przede wszystkim zasługą gości. Między innymi dlatego tak ważne są podziękowania dla gości.

Jaką formę wybrać?

Większość par decyduje się na podziękowania spisane na kartce, na przykład w postaci małego bileciku, umieszczonego przy każdym nakryciu na weselnym stole. Jednak miłym i eleganckim gestem jest również wygłoszenie podziękowań osobiście, na weselnej sali. Można wybrać jedną opcję lub zdecydować się na obydwie formy.

Jak urozmaicić podziękowania?

Podziękowania dla gości wcale nie muszą być oklepane i nudne. Zamiast eleganckiej i wzniosłej treści, użyć można na przykład jakiegoś zabawnego wiersza lub ciekawej rymowanki. Ważne jest, by podziękowania rzeczywiście wyrażały naszą wdzięczność.

A może prezent?

Kto powiedział, że podczas wesela prezenty otrzymuje jedynie para młoda. W ostatnich latach w szczególnie dobrym tonie jest wręczanie gościom niewielkich upominków, które mają za zadanie pokazać naszą radość z przybycia gości. Wśród takich drobnych prezentów mogą znaleźć się smakołyki, figurki, świeczki i wiele innych.