Fundamentem życia społecznego jest rodzina. To zwykle tam się rodzimy, dojrzewamy i dorastamy, aby w końcu samemu założyć swoje rodzinne gniazdo. Nasze wychowanie właśnie temu powinno służyć. Dlatego tak ważne jest, aby się do tego dobrze przygotować.

Miłość to nie tylko uczucia

Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba poznać, zaakceptować i pokochać swoją „drugą połowę”. Należy jednak pamiętać, że miłość to nie tylko i nawet nie przede wszystkim uczucie. Oczywiście, najczęściej od tego się zaczyna, ale udany związek nie może tylko i wyłącznie bazować na uczuciach. Liczy się wzajemny szacunek, zaufanie i zrozumienie. W rocie przysięgi małżeńskiej jest też mowa o wzajemnej wierności i uczciwości.

Para Młoda przed przysięgą

Miłość to odpowiedzialność

Osoby, chcące wziąć ślub powinny być świadome odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa. Dotyczy to także konieczności odpowiedniego wychowania potomstwa, jeżeli takowym zostaną one obdarzone. Dlatego tak niezmiernie ważne jest, aby odpowiednia formuła przysięgi małżeńskiej: https://rozsadnewesele.pl/przysiega-malzenska-jak-stworzyc-wlasna/ była wypowiedziana i przestrzegana przez dwoje dobrze przygotowanych i godnych ludzi. Konsekwencje tego ponosi się przecież przez całe życie. Od tego też zależy, jakie to wspólne życie będzie. Warto o tym nieustannie pamiętać.