Zaręczyny to bardzo ważna chwila w życiu każdej kobiety. Zazwyczaj towarzyszy im rytuał włożenia na palec pierścionka zaręczynowego. Jest on piękną i wyjątkową pamiątką z tego dnia, a przy okazji znakiem, że kobieta jest już zajęta. Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy? Sprawdzisz to na tym portalu oraz w naszym poniższym artykule!

kobieca dłoń w pierścionku zaręczynowym

Przed ślubem

Zazwyczaj od momentu zaręczyn do dnia ślubu mija spory okres czasu. Przez ten czas tradycyjnie nosi się pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej ręki. Nie oznacza to jednak, że kobieta nie może nosić swojego pierścionka w dowolny sposób – takie jednak jest tradycyjne rozwiązanie. Jak jest po ślubie?

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Tu już nie ma tak jasnych wskazówek. Jasne jest tylko to, że miejsce na serdecznym palcu lewej słoni zajmuje już obrączka. Wiele pań decyduje się po ślubie na przełożenie pierścionka na inny palec prawej ręki lub zakłada go po prostu na lewą dłoń. Coraz więcej kobiet decyduje się również na noszenie na jednym palcu zarówno pierścionka, jak i obrączki. To wygodne rozwiązanie, świetnie wyglądające, kiedy obrączka i pierścionek wykonane są z tego samego kruszcu i utrzymane są w tym samym stylu.

Jak nosić pierścionek? A więc, jak widać, zależy to głównie od preferencji panny młodej.