Wszystko na weselu musi być odpowiednio zaplanowane. Sukienka, garnitur, goście, miejsce wesela, czasem nawet dumacie nad listą prezentów. Warto również odpowiednią uwagę poświęcić na…alkohol. Co prawda wiadomo, że picie alkoholu nikomu nie służy. Jednak wódka, czy też inne alkohole na weselu są obowiązkowe.

W jakiej ilości?

Wielu narzeczonych głowi się nad tym, ile wódki na wesele trzeba kupić? Na pewno od swoich Rodziców usłyszą taką poradę, że pół litra na osobę – tak trzeba liczyć. No tak, tradycja takie słowa mówi. Jednak w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. Co, więc zrobić, jeżeli wujek ze strony Panny Młodej wypije o wiele więcej niż wspomniane pół litra, a dzieci kuzynki nie piją bo mają po kilka lat?

Analiza i suma

Przeanalizujecie kogo zapraszacie na wesele. Wiadomo, że dzieci w swoich sumowaniach pod uwagę brać nie będziecie. Jednak dla nich zamiast wódki możecie kupić szampan bezalkoholowy. Wracając jednak do wódki. Znacie swoich gości i na pewno wiecie, kto ile lubi wypić. Po takiej analizie przemnóżcie wszystko razy pół litra i doliczcie jakiś niewielki zapas na to. Z dwa lub nawet pięć litrów. W ten sposób będziecie wiedzieć, ile musicie zakupić wódki na swoje wesele.

Odnośnie ilości i rodzaju wódki weselnej, przeczytaj także https://rozsadnewesele.pl/wodka-na-wesele-poradnik-o-tym-ile-kupic-i-jak-ja-wybrac/