Zaproszeń ślubnych może być tak dużo, jak weselnych par i ich wzory, często są niezwykle fantazyjne. Jakie motywy królują obecnie na polskich weselach i co najczęściej wybierają pary młode?

Wesele w stylu rustykalnym

Rustykalne śluby i wesela to hit od kilku lat. Proste dekoracje, suknia ślubna oraz wszelkie dodatki, nadają całej uroczystości niepowtarzalnego klimatu. Także zaproszenia ślubne, wykonane w tym stylu, na dobre zawitały na weselnych salonach. Zaproszenia rustykalne, często wykonywane są z papieru imitującego starodawny, szary papier i przewiązywane są zwykłym sznurkiem. To właśnie ich prostota sprawia, że wiele par młodych decyduje się na ten motyw podczas swojego wesela.

zaproszenie pudrowe kwiaty

Pastelowe wesele

Innym, bardzo często wykorzystywanym obecnie motywem są delikatne motywy w odcieniach pastelowych. Szczególnie króluje pudrowy róż. Zaproszenia ślubne pudrowy róż to nieprzemijający hit. Do tego kwiaty oraz wianek dla panny młodej w tym odcieniu, dopełniają całą kompozycję. Coraz rzadziej wykorzystuje się wyraziste kolory, a stawia się raczej, na delikatne rozmyte pastele.

Złoto i przepych

Oczywiście, oprócz delikatnych zaproszeń ślubnych pudrowy róż, zdarzają się też te, ociekające wręcz złotem i ozdobami. Wiele par nadal twierdzi, że wesele ma być z przepychem, a złote dodatki i ozdoby powinny być obecne na każdym kroku. To motyw szczególnie polecany do bardzo eleganckich przyjęć. Złoto jako motyw przewodni to uniwersalny i chyba nieprzemijający trend, który pojawia się na wielu weselnych salach.