Ślub to taka tradycyjna uroczystość pełna atrakcji i symboli. Oprócz powiedzenia sobie sakramentalnego tak, Para Młoda- musi odbyć sesję ślubną u fotografa, czy otrzymać błogosławieństwo od rodziców, a kulminacją tego wszystkiego są oczepiny, które zgodnie ze zwyczajem odbywają się o północy.

Czy cukierki krówki ślubne mają szansę stać się elementem ślubnej tradycji?

Oczywiście, cukierki krówki ślubne jak dostępne tutaj modele mogą stać się nieodzownym symbolem tego pięknego dnia. Można nimi obsypać małżonków podczas wychodzenia z drzwi Kościoła. Niech mają w tym dniu trochę słodkości. Ryż sypie się po to, by Młodej Parze nigdy nie zabrakło jedzenia. Pieniądze są oznaką powodzenia i majętności, tak więc cukierki ślubne niech będą zwiastunem słodyczy małżeńskiej. W końcu po wielu latach uczucie troszkę osłabnie, a krówki będą przypominać małżonkom, jacy byli szczęśliwi w dniu swojego ślubu.

W jakich obrzędach ślubnych obecność cukierków krówek ślubnych mogłaby się przydać?

Wspomniane cukierki mogłyby osłodzić Pannie Młodej lub Panu Młodemu gorycz po wypiciu wódki, która na pewno będzie się znajdować w jednym z kieliszków. Nie jest tajemnicą, iż z takiej słodyczy bardziej skłonna byłaby skorzystać młoda żona. Dla młodego małżonka wypicie wódki nie stanowi raczej większego problemu.

krówki asymetryczne serca

Cukierki krówki ślubne mogłyby być nagrodą, podczas jednej oczepinowych konkurencji. Dostać taki słodki prezent to sama przyjemność. Krówki ślubne mogłyby też być upominkiem dla dzieci niosących obrączki. Jest prawie pewne, iż szkraby ucieszyłyby się z takiego podarku.