Bielizna ślubna to zawsze gorący temat wiosną oraz latem, gdy tak wiele par planuje wejść w związek małżeński. Panny młode chcą zawsze perfekcyjnie dopracować swój wizerunek, a jednym z jego ważnych elementów jest właśnie bielizna ślubna. Odpowiednio dobrana nie tylko pięknie zdobi kobietę, ale też pomaga ukryć niedoskonałości sylwetki i sprawia, że sukienka ślubna lepiej leży.

Kolor bielizny ślubnej

Dla większości osób bielizna ślubna kojarzy się po prostu z bielą. To zdecydowanie błąd – często lepszym posunięciem jest zakup pięknej bielizny w odcieniu zbliżonym do koloru skóry. Taka bielizna będzie praktycznie niewidoczna nawet pod transparentnymi elementami sukienki ślubnej. Oczywiście można postawić również na bieliznę białą, szczególnie jeżeli sukienka jest mocno zabudowana.

Krój stanika i majtek

Kolejny bardzo ważne etap wyborów bielizny ślubnej to sam krój biustonosza oraz majtek. Warto pamiętać o tym, że gdy namierzy się już wymarzoną sukienkę ślubną, do jej przymiarki warto zabrać ze sobą już docelową bieliznę. Tylko wtedy będzie można stwierdzić, jak sukienka się układa i czy dobrze leży (szczególnie w przypadku sukienek z oryginalną wydekoltowaną górą, sporym wycięciem na plecach lub innym rozwiązaniem). Gdy dokona się już wyboru sukienki na 100 procent, przymiarki i poprawki krawieckie muszą być dokonywane tylko i wyłącznie wtedy, gdy kobieta ma na sobie już docelową bieliznę. Dotyczy to głównie biustonosza – majtki nie mają aż tak dużego znaczenia.

Podwiązka ślubna

Jednym z czerwonych elementów bielizny ślubnej jest z pewnością podwiązka. Tej na szczęście nie trzeba przymierzać wcześniej bo nie ma ona większego wpływu na to, jak sukienka układa się na ciele przyszłej panny młodej. Warto pamiętać też o tym, że ślubna bielizna to też komplet zarezerwowany na noc poślubną – https://obsessive.com/pln_pl/bielizna-slubna , który absolutnie nie musi być tym samym, który kobieta założyła pod ślubną sukienkę.