Samodzielnie wykonane pudełko na koperty ślubne z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy muszą ograniczać wydatki. To sprawdzony sposób na to, aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Trzeba jednak pamiętać, że stworzenie takiego produkty wymaga nie lada umiejętności. Jest to więc opcja polecana tym, którzy posiadają zdolności artystyczne i wysokie poczucie estetyki.

Wybór odpowiednich materiałów

Pudełka na koperty ślubne DIY zazwyczaj wykonywane są z drewna. Wynika to z faktu, że jest to materiał prosty w obróbce, który możemy swobodnie kształtować. Bez większych trudności stworzymy skrzyneczkę o odpowiednich wymiarach. Plusem jest również fakt, że drewno jest materiałem ekologicznym. Wyróżnia się ono podwyższoną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia.

Powinniśmy przemyśleć, jakie zdobienia znajdą się na powierzchni. Dość ciężko wykonać jest grawer, jeśli nie posiadamy specjalistycznych narzędzi. Być może lepszym pomysłem będzie wykonanie napisów za pomocą farby.

Dekorowanie gotowego pudełka

W sieci znajdziemy różnorodne przykłady, jak tego typu praktyczna skrzynka na koperty weselne, które utrzymane są w minimalistycznym stylu. Zazwyczaj ich powierzchnia jest idealnie gładka. Możemy ją pomalować na dowolny kolor, a następnie ozdobić. Jedynym ograniczeniem jest poziom naszej kreatywności.

Za prostą skrzyneczkę z drewna zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Dzięki niej nie będziemy musieli samodzielnie zbijać konstrukcji pudełka, co z pewnością będzie sporym ułatwieniem.