zaręczyny

Ten najważniejszy i jedyny pierścionek, który sprezentować musi narzeczony, a o którym marzy narzeczona to przykład pierścionka zaręczynowego. Jest to bardzo ważny atrybut każdego poważnego związku, który prędzej czy później musi się zmaterializować.

Jak wybrać?

Pierścionki zaręczynowe znane są już od bardzo, bardzo dawna a ich symbolika jest jedyna w swoim rodzaju. W związku z tym nie ma ślubu bez zaręczyn a zaręczyn nie ma bez pierścionka zaręczynowego. Czyli chcąc nie chcąc przyszły pan młody, prędzej czy później musi dokonać wyboru, jaki pierścień zaręczynowy kupić swojej narzeczonej.

Jaki fason?

Wybrać można nie tylko złoty pierścionek zaręczynowy, ale także i wykonany z platyny. Dodatkowo trzeba zdecydować jaki kamień powinien zdobić dany pierścień. W tym wypadku wybór najczęściej jest pomiędzy diamentem, szmaragdem, rubinem czy szafirem.

Problemem staje się też fason pierścionka zaręczynowego. Pytań jest wiele. Czy ma być on delikatny, prosty, ze splotem lub bez niego, jak może być osadzony kamień, czy  ma mieć duże oczko czy małe, czy też kilka oczek naraz.?

Każdy pan chce swojej przyszłej wybrance podarować jak najlepszy okaz pierścionka, taki z którego będzie ona zadowolona, którym będzie się chwalić wśród przyjaciółek i który jej się spodoba.

Jak dobrać rozmiar?

Dodatkowym problemem, przy wyborze pierścionka zaręczynowego, staje się jego rozmiar. Ten zakup ma być niespodzianką i trudno jest więc zapytać się bezpośrednio – jaki rozmiar pierścionka nosisz?

Dlatego tak bardzo ważne jest by dowiedzieć się o tym sposobem. Wykraść jakiś pierścień czy też dowiedzieć się o rozmiarze przez kogoś zaprzyjaźnionego.