Wybór pudełka na ciasto weselne nie jest taki prosty jakby się to mogło wydawać. Trzeba zwracać uwagę na sporo rzeczy, żeby pudełka były idealne. Co jest najważniejsze? O czym trzeba pamiętać?

model pudełka do pakowania ciasta

Rozmiar

Pudełka na ciasto są dostępne w kilku rozmiarach. Jeszcze przed zakupem warto, więc dobrze zastanowić się, jakie pudełka będą najlepsze. Zaplanuj wcześniej, co chcesz włożyć w te opakowania. Czy kupisz ciasto albo babeczki specjalnie do tego celu? A może goście dostaną w nich ciasto, które zostanie po uroczystości? W zależności od tego, co postanowisz musisz rozglądać się za innymi wymiarami. Przez ostatnie kilka sezonów stało się modne obdarowywanie gości drobnymi prezentami. Mogą to być słoiczki z miodem, migdały w cukrze albo właśnie wypieki. Jeśli chcesz, rozdawać ciasto jako właśnie taki upominek to wybierz małe pudełka, w które zmieszczą się np. cztery ozdobne babeczki. Jeśli chcesz wykorzystać pudełka jako opakowanie na wynos to wybieraj raczej te większe i mocniejsze pudełka. Z całą pewnością pomieszczą one więcej wypieków.

Wzór na wieczku

Zastanawiając się, jak wybrać pudełka na ciasto weselne nie możesz pominąć tego, co jest w kartonikach najważniejsze – ich wieczka. To właśnie na górnej części pudełka można umieścić personalizację lub wybrany wzór. Niektóre sklepy mają w swojej ofercie pudełka na ciasto z dokładnie taką samą grafiką, jak ta umieszczona na zaproszeniach. Dodatkowo można ozdobić ją imionami Państwa Młodych oraz datą ślubu. Później, obrazek można wyciąć z pudełka i włożyć do albumu fotograficznego.