Jeszcze kilka lat temu organizując wesele każdy musiał kupić własne obrusy, aby ozdobić salę weselną. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ w każdej chwili można skorzystać z wypożyczalni obrusów, które cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak w praktyce wygląda taki wynajem i czy w rzeczywistości warto z niego skorzystać.

Jak działa wypożyczalnia obrusów na wesele?

Każda profesjonalna wypożyczalnia obrusów na wesele wymaga wpłacania odpowiedniej kaucji. W praktyce wynosi ona od 50% do 100% wartości zamówienia. Bardzo ważne jest także to, aby podpisać umowę z wypożyczalnią i co najważniejsze należy to zrobić z dość dużym wyprzedzeniem. W sezonowych miesiącach wypożyczalnie są naprawdę mocno oblegane, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z wynajęciem odpowiednich obrusów. Warto wspomnieć także o tym, że nie wszystkie wypożyczalnie oferują w pakiecie czyszczenie obrusów. Skorzystanie z pralni w przypadku dużej ilości obrusów, może być naprawdę prawdziwym koszmarem.

O czym należy pamiętać?

Praktycznie każda wypożyczalnia obrusów na wesele prosi o zwrot obrusów w ciągu 2-4 dni roboczych po zorganizowanej imprezie. Na szczęście renomowane wypożyczalnie posiadają bardzo dogodne procedury zwrotów. Warto także ustalić szczegółowo kwestie ewentualnych zniszczeń. Nawet najdrobniejsze dziurki na obrusie albo zalanie obrusu woskiem może skończyć się karą umowną. Dobra wypożyczalnia obrusów na wesele nie powinna potrącać całej kaucji, a jedynie realną wysokość szkody.