Mówi się, że ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu niemal każdego człowieka. Trudno się z tym nie zgodzić, w końcu jest to moment, w którym ludzie dobierają sobie osobę z którą zamierzają spędzić resztę swojego życia. Niestety ślub jak i wesele bardzo często niosą ze sobą ogromne pokłady stresu. Jeśli zatem jesteś w trakcie planowania tego dnia, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad, które mogą znacznie pomóc Ci przejść przez cały ten proces bez większego stresu. 

Od czego zacząć 

Nie zdziwi Cię chyba fakt, że planowanie ślubu powinno się zacząć od ustalenia daty. W przypadku ślubu kościelnego to właśnie u księdza powinno się zarezerwować datę jako pierwszą. Wiele par popełnia bardzo duży błąd, a mianowicie najpierw rezerwują salę. Oczywiście jeśli priorytetem jest konkretna sala czy też dana restauracja jest to zupełnie zrozumiałe, jednak w tym przypadku należy wziąć pod uwagę to, że ksiądz może po prostu nie mieć terminu w danym dniu. Jeśli chodzi o śluby cywilne, przeważnie jest dużo łatwiej z terminem, jednak nie jest to żadna zasada. 

Przejdźmy zatem do tego o co martwi się niemal każda panna młoda. Co to takiego? Otóż nic innego jak wygląd całego wesela. Od lat niezmiennie królują eleganckie, a zarazem tradycyjne, polskie wesela. 

Dodatki 

Jeśli chodzi o całą oprawę takiego wesela warto jest zadbać o szczegóły takie jak na przykład zaproszenia. Choć początkowo może wydawać się, że zaproszenia nie mają zbyt wielkiego znaczenia, to należy pamiętać o tym, że goście często zwracają uwagę na szczegóły. Doskonałym pomysłem w przypadku tradycyjnego aczkolwiek eleganckiego wesela będą zaproszenia ślubne złote. Złote dodatki podkreślą charakter całej imprezy  a także nadadzą jej niewymuszonego taktu. Wysyłając złote zaproszenie ślubne pokazujesz swojemu gościowi, że zależy Ci na tym, by ten ubrał się stosowanie do stylu w jakim będzie organizowane Twoje wesele. Dodatkowo jeśli chcesz, aby Twoi goście zastosowali się do jakiegoś dress code’u, możesz napisać na zaproszeniu, że mile widziany jest strój o danym charakterze.