Organizacja wesela to zazwyczaj ogromne przedsięwzięcie, które ma pozostać na długo w pamięci młodej pary i wszystkich zaproszonych gości. Wiadomo, że to zadanie nie należy do najprostszych, ale posiłkując się poniższymi radami można uniknąć wielu wpadek i nie dać się zwariować w natłoku ślubnych obowiązków. 

Dziel się radością, ale i zadaniami

Przy organizacji wesela zdecydowanie warto prosić o pomoc. Z pewnością w gronie pary młodej znajdą się osoby ofiarowując swój czas i chęci do jakiegokolwiek wsparcia, choćby dotyczyło to np. poszukanie fotografa czy wybór zaproszeń ślubnych. Tacy członkowie rodziny czy przyjaciele odciążą narzeczonych w drobnych przedsięwzięciach, by ci mogli zająć się poważniejszymi sprawami organizacyjnymi.


Od czego zacząć? 

Przed organizacją wesela zapoznaj się ze wszystkimi przepisami administracyjnymi, zbierz całą dokumentację i upewnij się, że ślub czy to cywilny czy kościelny na pewno się odbędzie. W standardowej sytuacji zazwyczaj jest to szybka procedura, jeśli jednak bierzesz ślub z cudzoziemcem, sprawy administracyjne mogą się znacznie przedłużać. 
Warto tych spraw nie zostawiać na sam koniec, by nie narażać się na niepotrzebne komplikacje.

Organizacja wesela a odpowiednie lokum

Kolejnym kluczowym punktem organizacyjnym jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej. Zdecydowanie warto skorzystać z rekomendacji znajomych lub rzetelnych rankingów internetowych, takich jak ZankYou.pl. Najistotniejsza jednak będzie rozmowa z managerem domu weselnego, który wyjaśni młodej parze wszystkie niezbędne szczegóły takie jak cena za osobę, liczba gości, rodzaj posiłków etc. Można też śmiało zapytać o rekomendacje dotyczące fotografa, florystki lub wodzireja. Często domy weselne oferują swoich sprawdzonych profesjonalistów, z którymi stałe współpracują i mają do nich zaufanie.