Pierścionek zaręczynowy z szafirem jest marzeniem wielu kobiet, które uwielbiają nawiązania do klasyki. Szafiry są pięknymi kamieniami o szlachetnym wyglądzie, które przywodzą na myśl starą, ręcznie wykonywaną biżuterię. Chociaż to brylanty są najczęściej wybieranymi kamieniami na zaręczyny, mogą efektownie wyglądać właśnie w towarzystwie szafirów.

Biżuteria z szafirami

Szafir to szlachetny kamień, który był doceniany już w starożytności. Łączy chłodną elegancję z głęboką barwą, dzięki czemu prezentuje się wyjątkowo efektownie w towarzystwie białego oraz żółtego złota. Szafir jest niebieskim kamieniem, którego tonacja może wpadać w granatową, w zależności od wielkości kamienia oraz sposobu jego szlifowania. Pierścionki z szafirem są nie tylko efektowne, ale również wytrzymałe. Szafiry są najtwardszymi z kamieni szlachetnych zaraz po diamentach – nie trzeba się więc obawiać ich pęknięcia czy zarysowania. Szafiry wyjątkowo efektownie wyglądają w połączeniu z drobnymi brylantami, które podkreślają głębię barwy kamieni.


Czy pierścionek z szafirem jest dobrym wyborem?

Pierścionek zaręczynowy nie musi być typowy, dlatego biżuteria z szafirami jest dobrym wyborem dla tak ważnej okoliczności, jak zaręczyny. Pierścionek jest trwały, ma klasyczny wygląd i jednocześnie można dopasować go do każdej stylizacji. W szczególności pasuje do kobiet o delikatnej urodzie – jasnej cerze i włosach, na których tle szafiry mocno się wyróżniają. Warto jednak pamiętać o zamówieniu odpowiedniego rodzaju pierścionka.