Wybór pierścionka zaręczynowego jest jednym z najtrudniejszych zadań, z którymi musi się zmierzyć przyszły narzeczony. Chcąc podkreślić wyjątkowość osoby obdarowywanej, warto wybrać taki kruszec, który będzie podkreślał jej wyjątkową osobowość. Wybierając pierścionek z kamieniem półszlachetnym, warto pamiętać o tym, że każdy z nich odznacza się wyjątkowymi właściwościami i każdy posiada unikatowe, symboliczne znaczenie.

Czym jest topaz?

Topaz jest kamieniem półszlachetnym, który najczęściej pasuje do osób urodzonych w listopadzie. Mówi się o nim, że jest kamieniem przywódców, dziennikarzy oraz prawników. Topazowi przypisuje się moc budzenia i wzmacniania sfery duchowej osoby, która go nosi. Oprócz tego topaz jest kruszcem, który pomaga przezwyciężać trudności życiowe, dlatego często jest polecany osobom, które zmagają się z depresją, nerwicą czy zaburzeniami lękowymi. Topaz pomaga przezwyciężyć lęk i dodaje mocy osobie, która zmaga się z trudną sytuacją życiową.

Jak wygląda topaz?

Topaz jest kruszcem występującym naturalnie w wielu odcieniach. Najbardziej charakterystyczny i tym samym najbardziej pożądany jest kamień w odcieniach błękitu i koloru niebieskiego. Warto jednak pamiętać, że nie każdy niebieski topaz jest kamieniem, który w takiej formie występował pierwotnie. Błękitne topazy występują w przyrodzie niezwykle rzadko, dlatego na początku ubiegłego stulecia opracowano metodę zmieniania barwy brązowego topazu na niebieski. To właśnie dzięki tej metodzie, topazy niebieskie stały się popularne i są stosunkowo niedrogie.

Dla kogo pierścionek z topazem?

Czy pierścionek z topazem można wręczyć ukochanej osobie jako pierścionek zaręczynowy? Jak najbardziej! Coraz więcej osób podchodzi do wyboru kamienia symbolicznie i stara się dobrać kruszec pierścionka do charakteru i potrzeb ukochanej osoby. Pierścionek z topazem nie jest tak drogi, jak pierścionki z kamieniami szlachetnymi, dlatego jego zakup nie obciąży budżetu. Stosunkowo niedrogi topaz wygląda naprawdę spektakularnie w jubilerstwie i z pewnością jest dobrym wyborem, jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy.