Biżuteria ze złota często jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ma olbrzymią wartość i jest obojętna na zmieniające się trendy, a przy tym super wytrzymała i niezwykle wdzięczna. Warto ją nosić także z kilku innych powodów. Co takiego ma więc w sobie ta złota biżuteria damska, że nawet srebro nie potrafi jej wyprzeć?

Zróżnicowanie form

Złoto często kojarzy się wyłącznie z prostymi, wręcz minimalistycznymi dodatkami – wąskimi obrączkami, klasycznymi wisiorkami i eleganckimi broszkami. Ale tak wcale nie musi być. Złota biżuteria wciąż potrafi zaskakiwać. Złoto jest stosunkowo plastycznym i miękkim tworzywem, dzięki czemu można je sprytnie formować i tworzyć z niego prawdziwe unikaty.

Ciekawe odmiany kolorystyczne

Złoto jest zróżnicowane nie tylko pod względem kształtu, ale też i koloru. Niekoniecznie musi być przecież tradycyjnie żółte. Obecnie nawet nieco popularniejszymi odmianami złota są te różowe oraz białe. Dzięki temu, że nie zawsze wpada ono w typową żółtą tonację, może być idealnie dopasowane do typu karnacji i ogólnej urody. Chłodny typ polubi się ze złotem białym i różowym, podczas gdy oliwkowa karnacja będzie współgrać ze złotem żółtym.

Ciepłe wybarwienie

Mimo wszystko złotą biżuterię damską zwykle charakteryzuje dość ciepłe wybarwienie, które korzystnie wpływa zwłaszcza na kobiecą urodę. W dodatkach o takiej tonacji zawsze można poczuć się pięknie. Łączą się one i z bledszą, i z ciemniejszą karnacją, najlepiej jednak podkreślając delikatnie opaloną skórę. Takie klasyczne złoto uznawane jest za jeden z podstawowych symbolów kobiecości. Nic więc dziwnego w tym, że częściej niż srebro jest ono dobierane do strojów eleganckich i wieczorowych.

Właściwości hipoalergiczne

Na koniec można jeszcze dodać, że w przeciwieństwie do materiałów sztucznych te prawdziwe, czyli m.in. złoto, odznaczają się właściwościami hipoalergicznymi, dzięki czemu mogą być noszone bezpiecznie przez wszystkich. Złota biżuteria damska (https://sklep.diamor.pl/bizuteria) nie wywołuje ani alergii, ani reakcji uczuleniowych. Każda skóra powinna ją dobrze tolerować.