Ślub i wesele to często jedne z największych imprez organizowanych przez parę na początku swojej wspólnej drogi życiowej. Zorganizowanie wszystkiego to nierzadko miesiące przygotować. Odpowiedni ubiór, ksiądz bądź urząd, wybór sali weselnej, przygotowanie listy gości – o wszystkie te elementy musi zadbać przyszła para młoda. Ale jednym z ważniejszych aspektów w kontekście wesela jest wybór odpowiedniego menu. Czym się kierować przy wyborze menu? Jakie powinno być menu weselne? Poniżej kilka słów odnośnie tego co postawić na stole podczas wesela.

Menu weselne – jak dużo jedzenia?

Bardzo często przyszli małżonkowie zastanawiają się ile powinno być jedzenia. Oczywistym jest, że jedzenia nie może zabraknąć. Nawet jeśli ciepłe posiłki serwowane są każdemu osobno, warto zwrócić uwagę czy zimne przekąski są na stole przez cały czas. Ilość jedzenia powinna być dostosowana do czasu przyjęcia. Podobnie jak to, że jedzenia nie może być zbyt mało, ważne jest, aby nie było go zbyt dużo. Optymalnie jest wybrać kilka różnych przystawek na stół, zupę lub dwie, 3 rodzaje mięsa, deser i napoje. Dobrze widziane byłyby również posiłki wegetariańskie, zwłaszcza jeśli, że wśród gości są osoby, które nie spożywają mięs.

Dodatkowe atrakcje do menu 

Para młoda często decyduje się na urozmaicenie standardowego menu o atrakcje dla gości. Do takich urozmaiceń należą np. słodkie stoły, live cooking, czekoladowa fontanna czy drinking bar. Słodkie stoły to nic innego jak miejsce na sali weselnej, gdzie stoi stół ze słodkościami. Najczęściej dobrany jest kolorystycznie do motywu wesela. Na takim stole znajdują się ciasta, małe, ozdobne deserki, muffiny, żelki, bezy czy inne wymyślne i estetyczne pyszności. Popularne są także drinking bary gdzie goście zamawiają kolorowe drinki, a barman przygotowuje je na bieżąco. Bardzo efektowna jest czekoladowa fontanna, do której można podać pokrojone owoce. Z pewnością ucieszy miłośników czekolady. 

Jak wynika z powyższego menu weselne to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od preferencji pary młodej, a także ich gości. Obecnie jest wiele możliwości na skomponowanie menu, a sale weselne prześcigają się w ofertach dla przyszłych nowożeńców.

Więcej doczytacie na www.zankyou.pl