Nausznice to ciekawa alternatywa dla typowych kolczyków. Cechują się one zwykle oryginalnym wyglądem, który nikogo nie pozostawia obojętnym.

Dlaczego nausznice cieszą się dużą popularnością?

Nausznice to trend zaczerpnięty z lat 90. W tamtym okresie tego typu ozdoby były bardzo popularne. Cechował je niezwykły przepych. Obecnie biżuteria ta powraca w nowej i nieco bardziej subtelnej odsłonie. Ozdoby te są chętnie wybierane zarówno przez osoby młode, jak i te nieco starsze. Cenią je one bowiem za unikalny wygląd oraz bardzo zróżnicowany kształt czy materiał.

Czy noszenie nausznic jest wygodne?

Choć z pozoru noszenie nausznic może wydawać się niewygodne, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Ozdoby te bowiem jedynie sprawiają wrażenie ciężkich i trudnych do założenia. Mogą one być jedynie wsuwane na małżowinę ucha lub mocowane za pomocą pojedynczej dziurki w płatku ucha.

Do jakich stylizacji pasuje nausznica?

Nausznica w zależności od rodzaju może być elementem codziennej lub bardziej oficjalnej stylizacji. Biżuteria może być bowiem bogato zdobiona kamieniami szlachetnymi lub prosta i pozbawiona ozdób. Pierwsze modele pasują do wieczorowej sukni, drugie doskonale komponują się z jeansami i luźną koszulką.

Jakie wzory nausznic są zazwyczaj wybierane?

Kobiety mają do dyspozycji wiele rodzajów ozdób. Nausznica może mieć bowiem formę prostych pręcików, które stanowią subtelną ozdobę. W sprzedaży dostępne są również modele z łańcuszkiem, który okala cały płatek ucha. Nausznica może mieć kształt skrzydeł lub motywów inspirowanych światem roślin. Popularne są również gwiazdki czy symetryczne wzory, które rozciągają się na długość całego płatka ucha. Konkretne modele ozdób powinny być wybierane w zależności od okazji, stylizacji czy kształtu twarzy i uszu. Powinny także korespondować z nakryciem głowy lub fryzurą. Mogą być noszone na obu uszach równocześnie lub stanowić mocny akcent, który jest zakładany tylko na jedno ucho i podkreślany asymetryczną fryzurą zaczesaną na jedną stronę.