Przeglądając dostępne na rynku pierścionki zaręczynowe, warto zwrócić uwagę na rodzaj kruszcu, który odgrywa bardzo ważną rolę. Jubilerzy oferują bardzo wiele kolorów złota i platyny. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa również rewelacyjny pallad.

Żółte i białe złoto

Żółte złoto wyróżnia się bardzo delikatnym i jasnożółtym kolorem. Biżuteria z tego kruszcu jest ponadczasowa, dlatego też prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Warto wyraźnie zaznaczyć, że to właśnie eleganckie pierścionki wykonane z żółtego złota są najczęściej wybierane na biżuterię zaręczynową. Białym i bardzo szlachetnym kolorem wyróżnia się także białe złoto. Charakterystyczna słomkowo-żółta barwa przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym kobietom. Białe złoto wytwarzane jest podczas odbarwiania żółtego złota. Producenci dodają do biżuterii nikiel i pallad. Aby uzyskać idealnie białą barwę dodaje się niewielką warstwę rodu.

Czarne i różowe złoto

Czarne złoto najprościej rzecz mówiąc to po prostu białe albo żółte złoto, które dodatkowo pokryte jest czarnym rodem. Pamiętać należy o tym, że jest to tak naprawdę powłoka galwaniczna, dlatego też odporność na uszkodzenia mechaniczne pozostawia wiele do życzenia. Różowe złoto z kolei w swoim składzie zawiera niewielką ilość miedzi. Im więcej producent dodał miedzi, tym pierścionki zaręczynowe (https://sklep.diamor.pl/pierscionki-zareczynowe) są zdecydowanie ciemniejsze. Do pierścionków tego typu warto dodać kamienie o pastelowych odcieniach.

Czym charakteryzuje się pallad i platyna?

Pallad to bardzo popularny metal szlachetny, który od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji eleganckiej biżuterii. Pierścionki zaręczynowe wykonane z tego kruszcu są bardzo twarde i lekkie, dlatego też doskonale się je nosi. Pallad jest najlepszym wyborem dla tych kobiet, które zmagają się z alergią na nikiel. Jeżeli chodzi o platynę to jest to bardzo rzadki i niesłychanie szlachetny kruszec. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że platyna jest cenniejsza od złota. Znakami charakterystycznymi jest srebrzystobiała barwa i niepowtarzalny połysk. Pierścionki z platyny bardzo często pokrywane są rodem.