Srebrne obrączki ślubne - podstawowe informacje

Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich kilku lat niezwykle popularne stały się srebrne obrączki ślubne. Wybierane są one coraz częściej niż złote, a nawet niż inne bardzo popularne rozwiązanie, czyli obrączki tytanowe. Z jakiego powodu warto zainteresować się srebrnym modelem?

Obrączki srebrne — jakie mają zalety?

Obrączki ślubne srebrne charakteryzują się wieloma ciekawymi zaletami. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba, że są one bardzo tanie i niezwykle łatwo dostępne. Dzięki temu nie tylko nie nadszarpną i jak ogromnego weselnego i ślubnego budżetu, lecz przede wszystkim będzie je można szybko i bez większych problemów zakupić.

Inną ciekawą zaletą jest to, że takie obrączki są stosunkowo lekkie na tle innych rozwiązań. Jest to ogromna korzyść dla tych osób, które nigdy wcześniej nie nosiły na palcach żadnej biżuterii. Dzięki niskiej wadze będzie się można szybko przyzwyczaić do obrączek, a ich noszenie nie będzie powodowało dyskomfortu.

Oczywiście srebrne obrączki ślubne z Marko są bardzo wytrzymałe, więc nie ma ryzyka, że dojdzie do ich uszkodzenia. Co ciekawe, często polecane jest wybranie modelu, który pokryty będzie rodem. Dzięki temu obrączki nie tylko staną się jeszcze wytrzymalsze, lecz dodatkowo nabiorą ciekawego blasku.

srebrne obrączki ślubne na dłoni

Czy srebrne obrączki mają jakieś wady?

Jeśli planuje się nabycie takich obrączek, wiedzieć trzeba, że oprócz zalet posiadają one także pewne wady. Warto je poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Podstawową wadą srebrnych obrączek jest to, że mogą pojawić się na nich stosunkowo szybko zarysowania. Spowodowane jest to faktem, że srebrno jest miększe niż złoto, a więc bardziej narażone na mechaniczne uszkodzenia. Co więcej, z czasem srebrne obrączki zaczną czernieć. Jest to naturalna reakcja chemiczna. Co prawda szybko można je wyczyścić zwykłą pastą do zębów, lecz nie da się nie zauważyć, że jest to pewnego rodzaju problem.