Coraz modniejsze są motywy przewodnie ślubu i wesela. Rustykalne dekoracje, oprawa w stylu glamour, każdy może wybrać coś dla siebie. Państwo młodzi starają się, aby wszystkie detale idealnie się ze sobą komponowały. Dbają o zachowanie odpowiedniej kolorystyki, wybranie pięknych zaproszeń, przystrojeniu sali weselnej tak, aby cieszyła oko wszystkich obecnych. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Czy upominek dla gości może stać się dekoracją? 

Jak wręczyć prezent naszym gościom weselnym? 

Dawniej najpopularniejszym i najczęściej spotykanym sposobem podziękowań dla gości były paczki zawierające słodkości oraz alkohol, dawane przy wyjściu. Z biegiem lat  wręczanie podarunków, za pomocą których chcemy podziękować naszym bliskim, uległo różnym modyfikacjom. Jedną z możliwości jest postawienie upominku przy talerzu. Sprawdza się to w przypadku niewielkich prezentów. Kolejna opcja w przypadku jadalnego podarunku to ustawienie go na wiejskim stole czy przy słodkim bufecie. Ładnie przyozdobione mogą stanowić element dekoracyjny sali weselnej. Można również ustawić oddzielny stół, na którym umieścimy tabliczkę z informacją, że są to prezenty dla gości. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w większą ilość naszych upominków, jeśli komuś za bardzo przypadłyby do gustu. 

Czy miód może się elegancko prezentować?

Przykładem podarunku dla gości, który może stanowić również element dekoracyjny sali weselnej, jest miód. Miodki na wesele to najczęściej małe słoiczki przyozdobione wedle naszego uznania. Pasieki oraz firmy zajmujące się dodatkami ślubnymi oferują szereg  usług dotyczących personalizacji oraz ozdób. Na etykietkach oraz wieczkach możemy umieszczać dowolnie wymyślane napisy i dedykacje. Zastosowaniem dla takich miodków w słoiczkach, może być zrobienie z nich winietek. Jest to na pewno duża oszczędność pieniędzy, a jak wiemy, wesele jest dość drogim przedsięwzięciem. Tworząc etykietki z imieniem i nazwiskiem gościa weselnego mamy tak naprawdę gadżet 2 w 1. Nie wydamy pieniędzy na winietki, które i tak w większości przypadków wylądują w koszu. 

Jak prawidłowo przechowywać miód? 

Aby maksymalnie przedłużyć trwałość miodu, trzeba pamiętać o kilku zasadach dobrego przechowywania. Po pierwsze, miodu nie musimy trzymać w lodówce. Optymalna temperatura to od 8 do 20 stopni Celsjusza. Pamiętajmy o tym, aby unikać nasłonecznionych miejsc. Słoiczek należy postawić w zacienionym miejscu. Po drugie, opakowanie powinno być szczelnie zamknięte. W ten sposób produkt na długo zachowuje swoją konsystencję, smak i właściwości. Po trzecie, nie bójmy się krystalizacji, czyli przechodzenia konsystencji z płynnej w stałą. Jest to naturalny proces zachodzący w miodzie i świadczy o jego wysokiej jakości. 

Zakup miodków na wesele jako podziękowania dla gości to świetny pomysł. Oprócz tego, że jest to elegancki upominek, ma również wartość zdrowotną. Nasi bliscy nie dostają kolejnego zbędnego gadżetu, tylko coś, co z pewnością wykorzystają. Warto pamiętać o gościach weselnych i nawet małym gestem od serca okazać im wdzięczność za ich przybycie i obecność.