Organizacja przyjęcia weselnego jest dość czasochłonna. Przede wszystkim należy na początku zaplanować, ile gości ma być zaproszonych, a następnie znaleźć salę, na której wszyscy się zmieszczą. Wielkość sali to nie wszystko. Powinna być ona jasna i przestronna, aby można było ją elegancko udekorować. Jakich dekoracji użyć? Co jest obecnie popularne?

Przyjęcie weselne – o czym pamiętać?

Sam ślub, choć jest oczywiście najważniejszy, trwa zaledwie godzinę w kościele lub 15 minut w urzędzie stanu cywilnego. Za to przyjęcie weselne może przeciągnąć się nawet do kilkunastu godzin, a niejednokrotnie są też organizowane poprawiny. Zatem należy zadbać o dekoracje, które stworzą cudowny klimat i pozwolą gościom na długie lata zapamiętać to właśnie przyjęcie.

Co zatem zrobić, aby sala weselna zrobiła wrażanie na wszystkich? Przede wszystkim nie wolno przesadzić z dekoracjami. Zbyt wiele dodatków i kolorów może sprawić, że sala będzie wyglądać jak jarmark. Dobrze jest zdecydować się na jedną kolorystykę, która także będzie w kościele i oczywiście pasuje do strojów pary młodej. Dekoracje można wybrać samodzielnie, ale dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc fachowca, a więc kwiaciarki lub osoby, która zajmuje się na co dzień organizacją przyjęć.

Dekoracje na przyjęciu weselnym

Kwiaty są nieodłącznym elementem każdego przyjęcia. Panna młoda ma w ręku bukiet, a pan młody butonierkę w zapadce garnituru. Oczywiście kwiaty też muszą znaleźć się na stołach i najlepiej, jeśli będą z tej samej serii, co bukiet panny młodej. Oprócz kwiatów ważne jest też oświetlenie. To ono tworzy klimat nie tylko na sali, ale także na zdjęciach, które są pamiątką na całe życie.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju napisy. Mogą to być litery na wesele tworzące inicjały pary młodej, a także podświetlany duży napis LOVE, przy którym wszyscy goście robią sobie zdjęcia. Napisy można znaleźć w wielu ciekawych opcjach. Są gotowe słowa, a także litery, z których można stworzyć fantastyczne dekoracje.

Jakie napisy powinny znaleźć się na sali weselnej?

Jeśli chodzi o napisy na wesele, to jest dość duże pole do popisu w tej kwestii. Na początku warto zadbać o dekorację miejsca, w którym siedzi para młoda. Za nimi mogą na ściance być powieszone litery z inicjałami nowożeńców. Mogą być wykonane z drewna, metalu, światłoczułego materiału lub innych materiałów, które pasują do ogólnej estetyki wesela. Oprócz inicjałów można postawić litery z datą ślubu. Zarówno inicjały, jak i data ślubu mogą stanąć też na stole w centralnym miejscu.

Dla osób, które chcą stworzyć nieco luźniejszy klimat na przyjęciu, polecany jest wyraz „Wesoło”. Jest to zabawny element, który sprawi wszystkim obecnym na sali dużo radości i wpasuje się doskonale w atmosferę zabawy i tańców. Do wyboru są też napisy związane z małżeństwem. Wśród popularnych można znaleźć napis „Jesteś dla mnie wszystkim” lub „Na zawsze razem”. Takie efektowne dekoracje dodadzą romantycznego akcentu i podkreślą ważność tego dnia.