Delikatne, mieniące się w słońcu bańki mydlane to idealna oprawa wizualna na ślub i wesele. Bańki mydlane na wesele i ślub mogą pełnić funkcję dekoracyjną, rozrywkową, a nawet mogą być upominkiem dla przybyłych gości weselnych.

Ślub jak z bajki z odrobiną bańki

Chyba każda kobieta marzy o bajkowym ślubie, pięknej sukni i wyjątkowej oprawie tego dnia. Bańki mydlane będą świetną opcją na uświetnienie tego dnia. Delikatne, fruwające wraz z wiatrem, mieniące się w słońcu i delikatnie dotykające zgromadzonych spowodują uśmiech na twarzy. Pięknie wyglądają na żywo i sprawiają, że zdjęcia ślubne mają w sobie magię.

Choć wszystkim bańki kojarzą się z okrągłymi kulkami, to za sprawą patyczków o różnych kształtach można „wydmuchać” bańki np. w kształcie serca.

Co prawda do ich wytworzenia potrzebna jest specjalna maszyna i płyn (którą często posiada DJ w swojej ofercie) lub kilku zaangażowanych gości weselnych, którzy będą dmuchać w specjalne patyczki z płynem. Ale dla efektu, jaki można uzyskać naprawdę warto kupić maszynę lub poprosić znajomych o pomoc.

Bańki mydlane po ceremonii zaślubin

Wyjście z kościoła lub urzędu to moment, który posiada swoją długą tradycję sypania Pary Młodej ryżem lub drobnymi monetami. Wiąże się to z tym, że ktoś musi później posprzątać powstały bałagan. Użycie baniek mydlanych w tym momencie ma wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba po nich sprzątać, powodują uśmiech na twarzy dzieci, jak i dorosłych. Unoszą się nad głowami przez jakiś czas i lśnią w słońcu co daje ładny efekt i świetnie wygląda na zdjęciach.

Przykłady baniek mydlanych na wesela możesz obejrzeć tutaj: https://z-milosci.pl/c/banki-mydlane-na-wesele

Kurtynę z baniek mydlanych można także wykorzystać podczas wejścia Pary Młodej na salę weselną. Tak oprawa nie zasłoni bohaterów dnia i w spokoju pozwoli im wejść do środka.

Bańki mydlane w ważnych momentach

Bańki mydlane można wykorzystać w ważnych momentach wesela, tak by podkreślić wyjątkowość chwili.

Pierwszym z nich może być pierwszy taniec, moment niezwykle stresujący dla młodych małżonków, gdy cała sala zwraca oczy tylko na nich. Bańki mogą odwrócić uwagę od drobnych potknięć, a poza tym mogą wpłynąć na to, że Państwo Młodzi trochę się odstresują. Ponadto fruwające wokół bańki dodają magii tej wyjątkowej chwili.

Podziękowania dla rodziców to niezwykle wzruszające chwile, kiedy rodzice mogą uronić nie jedną łzę, bańki odwrócą uwagę od tych łez i spowodują uśmiech.

Bańki mydlane mogą poprzedzić wjazd tortu weselnego. To kolejny ważny moment dnia. Puszczane bańki nie zniszczą tortu i sprawią, że wszystkie oczy będą skierowane na przybyłą słodkość.

Jak jeszcze wykorzystać bańki mydlane na weselu?

Popularne stały się drobne prezenciki w ramach podziękowania dla gości za przybycie. Do tego celu można wykorzystać flakoniki z bańkami mydlanymi z doczepionym krótkim podziękowaniem. Taki prezencik może zostać przez wielu gości od razu spożytkowany, a jeżeli nie będzie miłą pamiątką.

Dla najmłodszych gości, można zorganizować kącik z bańkami mydlanymi. Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają bańki i lubią się nimi bawić. Wiele osób decyduje się na animatorki, które zajmują się dziećmi w trakcie wesela. One również w swojej ofercie posiadają bańki mydlane wiedząc jak dzieci je kochają.