Ankieta weselna to kolejny pomysł, by uzyskać piękną pamiątkę z uroczystości ślubnych. Jest to kartka lub kilka kartek z pytaniami, na które odpowiadają weselni goście. Dlaczego ankieta to dobry pomysł? 

Czy warto wykorzystać ankiety weselne? 

Ankiety ślubne to zestawy pytań skierowanych do gości weselnych. Można tam znaleźć pytania o tożsamość osoby wypełniającej. Wrażenia z wesela czy informacje, jak i z kim dany gość przybył na uroczystość. Jest to pierwsza część ankiety, która umożliwi nowożeńcom identyfikację każdej z osób. 

W kolejnych częściach ankiety pojawiają się pytania dotyczące pary młodej. Goście oceniają, kto będzie rządził w związku, ile dzieci będzie miała para, czy kto będzie je bardziej rozpieszczał. Pytania zadawane są w żartobliwym tonie, ale tak na prawdę bardzo wiele mówią o nowożeńcach. Z tych odpowiedzi młodzi mogą się dowiedzieć kilku rzeczy o sobie, a także usłyszeć wróżby dotyczące swego małżeństwa. 

Ankiety weselne pozwalają gościom napisać kilka słów do nowożeńców. Czasem będą to teksty zabawne, czasem wzruszające. Zawsze jednak będą stanowiły pamiątkę, która zostanie na długie lata. W połączeniu ze zdjęciami nowożeńcom pozostanie zarówno obraz, jak i słowo po swoich zaślubinach. 

Jak zaprojektować idealne ankiety ślubne? 

Ankiety weselne można kupić w sklepach z rzeczami ślubnymi. Można je również samemu wydrukować po wcześniejszym zaprojektowaniu. Jest to ogrom pracy, ale dzięki temu nowożeńcy mogą mieć pewność, że ich ankiety będą jedyne w swoim rodzaju. Niepowtarzalne. 

Ankiety ślubne powinny pasować do charakteru uroczystości. Wesele w stylu boho lubi naturalne dekoracje. Ankiety można wydrukować na papierze sepiowanym z delikatnym, kwiatowym motywem. 

Zupełnie inaczej będą wyglądały ankiety w stylu glamour. Jest to styl, który lubi dekoracje, przepych i mocne kolory. Fioletowe bądź czarne ankiety będą wyglądały zjawiskowo. Litery koniecznie muszą być złote lub srebrne. Koło takiej ankiety żaden z gości nie przejdzie obojętnie. 

Nowoczesne ankiety można zaprojektować w prosty i surowy sposób. Chcąc uatrakcyjnić ankietę warto wykorzystać interesującą grafikę przedstawiającą parę młodą. Może to być para, która jest w samochodzie i odjeżdża w siną dal. Świetnie wygląda również serce zrobione z odcisków palców. Para młoda będzie wyglądała nietuzinkowo, gdy będzie przedstawiona jako małe dzieci. 

Osoby, które cenią sobie delikatne i subtelne motywy dekoracyjne mogą zdecydować się na wizerunek kwiatów. To zawsze się sprawdza.

Jak zachęcić gości do wypełnienia ankiety?

Nie wszyscy goście będą pamiętali, by wypełnić ankietę weselną. Warto im o tym przypomnieć. DJ może w pewnym momencie zaproponować przerwę na drinka oraz uzupełnienie ankiety. Warto również wykorzystać świadków, by dopilnowali gości.  Świadkowa, po północy, może przejść się z koszyczkiem i pozbierać wypełnione ankiety. 

Ankiety, by były dobrze widoczne, można rozłożyć przy wizytówce każdej osoby. Ankiety, które zostaną położone na stoliku z boku mogą popaść w zapomnienie. W trakcie dobrej zabawy wszystko jest możliwe.