Prezenty dla gości weselnych powinny być drobne i skromne, by nikogo nie wprawiły w zakłopotanie. Oto pięć pomysłów na to, co wręczyć bliskim, aby w miły, ale nieprzesadzony sposób podziękować im za przybycie.

1 – słodkie ciasteczka

Mogą to być maślane kruche ciastka oblane białą czekoladą i przyozdobione kawałkami orzeszków, urocze pierniczki dekorowane białymi cukrowymi serduszkami albo… chińskie ciasteczka z wróżbą, które pozwolą gościom sprawdzić, co takiego czeka ich w najbliższej przyszłości. Ostatnia propozycja zdaje się być najciekawsza, bo jest zdecydowanie najbardziej kreatywna i wciąż rzadko spotykana na weselach, ale wybór należy oczywiście do pary młodej. Ciastka można nawet wykonać samemu, przygotowując prezent w stylu DIY.

2 – kolorowe lizaki

Jeżeli poszukuje się czegoś ciut bardziej oryginalnego, warto rozejrzeć się za lizakami podziękowanie dla gości. To kolejna słodka i uniwersalna propozycja, która spodoba się absolutnie wszystkim – dzieciom, nastolatkom, dorosłym i starszym. Lizaki powinno się spersonalizować, dlatego warto przygotować do nich dopasowane do gości podziękowania, a także zaznaczyć na nich datę wesela lub też przyozdobić je imionami pary młodej. Dobrą praktyką będzie wybór kilku różnych smaków cukrowych łakoci, by w razie czego goście mogli się nimi swobodnie wymieniać.

3 – pachnące mydełka

Zamiast słodyczy, jeżeli nie chce się wręczać gościom niczego do jedzenia, można podarować praktyczne i eleganckie małe mydełka. W przypadku tego typu prezentów najważniejsze okazuje się ich rzemieślnicze wykonanie, dobry wygląd i gwarancja naturalnego, bezpiecznego dla skóry składu, dlatego zamiast szaleć z dziwnymi zapachami, lepiej zdecydować się na neutralną wanilię, kojącą lawendę lub aromat najzwyklejszego mydła. Mydełka również powinny być personalizowane i wręczane w specjalnie przygotowanych do tego celu pudełeczkach lub foliach owiniętych wstążeczką. Mając do dyspozycji większy budżet na prezenty, można też przyszykować dla każdego z gości zestaw składający się z dwóch różnych mydełek.

4 – aromatyczne świeczki

W grupie tych bardziej praktycznych podarunków, tworzonej przez pachnące mydełka, znajdą się również naturalne świeczki. Ostatnim hitem w tej kategorii są świece sojowe, które charakteryzują się długim okresem palenia, cudownymi intensywnymi zapachami oraz minimalistycznym wyglądem. Miniaturowe świeczki trafiają zwykle do zakręcanych słoiczków, do których przyczepia się karteczkę z podziękowaniami, a następnie owija się je kolorową grubą wstęgą zawiązywana na kokardę.

5 – klasyczne czekoladki

Wracając jeszcze na moment do tych słodszych podarunków, czasami dobrym pomysłem może okazać się przygotowanie dwóch wersji słodyczy – jednej dla dzieci, drugiej dla dorosłych. Maluchom można wtedy zaproponować lizaki podziękowanie dla gości, a dla tych starszych przygotować klasyczne czekoladki, wykonane z jakiejś dobrej czekolady, np. prawdziwej belgijskiej. Akurat osoby dorosłe często przywiązują większą wagę do jakości i smaku niżeli wyglądu. Lepiej podarować im coś małego, ale jakościowe i przemyślanego, niżeli każdemu wręczać po tabliczce marnego wyrobu czekoladopodobnego.